پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 
تاریخ ثبت: ۹۲/۴/۲۶
تعداد نمایش: ۱۹۵۲
  Bookmark and Share
 
 سی‌شارپ 6 سال 2014 عرضه خواهد شد!
  فرستنده خبر: ابوالفضل حسن الدين
چندی پیش بزرگترین و معتبرترین کنفرانس برنامه‌نویسی و توسعه مایکروسافت Build 2013 برگزار شد که طی این مقاله به صورت اجمالی مورد بررسی قرار گرفت.

در حالیکه سی‌شارپ بزرگترین غائب این کنفرانس بود، ارائه هلسبرگ در خصوص TypeScript، ابهامات در خصوص این غیبت را تا حدودی برطرف کرد. اخیرا پستی در رابطه با پرسش و پاسخ‌های ارائه هلسبرگ منتشر شده است که حاوی نکات زیادی در خصوص آینده سی‌شارپ است.

مایکروسافت در حالی قصد دارد انتهای امسال نسخه نهایی ویژوال استودیو 2013 را به همراه دات‌نت فریم‌ورک 4.5.1 منتشر کند، که هیچ بروزرسانی برای سی‌شارپ در این نسخه در نظر گرفته نشده است. به گفته هلسبرگ این نسخه از ویژوال استودیو که خارج از روال انتشار همیشگی این محصول صورت می‌گیرد - معمولا فاصله دو سال بین انتشارات - یک نسخه فرعی (minor) محسوب می‌شود. تغییرات اساسی برای نسخه ویژوال استودیو 2014 و دات‌نت فریم‌ورک 5.0 برنامه‌ریزی شده‌اند.

همانطور که در جریان هستید، تیم سی‌شارپ به سرپرستی معمار بزرگ هلسبرگ، سال‌هاست بر روی پروژه Roslyn مشغول به کار است. این پروژه کامپایلر را از نسخه جعبه سیاه که ورودی کد و خروجی اسمبلی دارد، به یک سرویس‌دهنده بدل خواهد کرد. یعنی API کامپایلر در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهند گرفت تا تمامی کارهایی که کامپایلر به عهده دارد، از طریق این API قابل فراخوانی و اجرا باشند. این پروژه بیش از حد طول کشیده است و اینک در وضعیت پیش‌نمایش به سر می‌برد. انتشار نهایی Roslyn برای سال 2014 برنامه‌ریزی شده است.

به گفته هلسبرگ، سی‌شارپ 6.0 کاملا بر مبنای Roslyn بازنویسی خواهد شد. از آنجایی که کامپایلرهای زبان‌های برنامه‌نویسی معمولا با زبان‌های سطح ماشین یا زبان‌های قوی‌تر نوشته می‌شوند - کامپایلر سی‌شارب با ++C نوشته شده است - تمام تلاش تیم سی‌شارپ بر این است که Roslyn تا حد امکان از نظر کارایی و سرعت به کامپایلر native نزدیک باشد.تیم سی‌شارپ در این راستا تا حدود بسیار زیادی موفق بوده است و توانسته بسیاری از حوزه‌های موجود را پوشش دهد.

در حال حاضر هلسبرگ در حال توسعه زبان جاوا اسکریپت تحت عنوان TypeScript می‌باشد که نسخه 0.9 آن در کنفرانس Build 2013 ارائه شد. این زبان در حال تبادل ویژگی‌ها و ایده‌ها با سی‌شارپ و دیگر زبان‌های دات‌نت است. بنابراین برخی از ویژگی‌های آن در نسخه 6.0 سی‌شارپ نیز اعمال خواهند شد. از جمله آن‌ها می‌توان به امکان تعریف خصیصه‌ها (Propterties) در پارامتر‌های سازنده یک کلاس اشاره کرد.

class Engine implements IEngine {
    constructor(public horsePower: number, public engineType: string) { }
 }

عده‌ای به دلیل عدم انتشار اخبار در خصوص آینده سی‌شارپ تا قبل از Build 2013 بر این باور بودند که TypeScript جایگزین سی‌شارپ خواهد شد! هلسبرگ تاکید کرد که این زبان به هیچ عنوان جایگزین محسوب نشده و سی‌شارپ کماکان کار هر روز اوست!

متن کامل سوالات و پاسخ‌های هلسبرگ در این پست ارائه شده‌اند.
برای دریافت آخرین مطالب و اخبار دنیای دات‌نت در صفــ ـحه دنیای دات‌نت مشترک شوید.

منبع خبر : PersiaDevelopers ( هر گونه استفاده از اخبار اختصاصي PersiaDevelopers منوط به درج منبع خبر بلامانع مي باشد.)

   نظرات و سؤالات شما در مورد این خبر
 
  پیام جدید
هیچ سؤال یا نظری برای این موضوع فرستاده نشده است.

 عنوان فرستنده تاریخ

Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to